T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / AHIRLI - Ahırlı Atatürk İlkokulu

Haberler

Haz

Her yıl Şubat ayının ilk Salı günü dünyanın dört bir yanında 135'ten fazla ülkede, çocuk ve gençlerin interneti bilinçli ve güvenli kullanmaları konusunda farkındalık oluşturacak çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

Okulumuzda da öğrencilerimize Güvenli İnternet kullanımı eğitimi verildi. Çeşitli etkinlikler düzenlendi. 

Haz

eTwinning faaliyeti temelde Avrupa'nın farklı ülkelerinden öğretmenlerin, farklı okullardan öğretmenlerle deneyimlerini paylaşıp, fikir alış verişinde bulunabileceği çevrim içi bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır.

Ayrıca, topluluk içinde, her yıl 9 Mayıs tarihindeki Avrupa Günü, eTwinning Günü olarak kutlanmakta ve bu gün kapsamında eTwinnerlara nerede olurlarsa olsunlar benzersiz bir topluluğun parçası olduklarını hissettiren etkinlikler düzenlemektedir.

Okulumuzda da etwinning günü etkinliklerle kutlanmıştır. 

Haz

2023-2024 yıl sonu etkinliklerinin bakanlığımız belittiği etkinlikler çerçevesinde gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin eğlenerek ve istekle katıldıkları etkinlikleri bazen sınıf sınıf bazen ilkokul öğrencilerimizle toplu olarak gerçekleştirdik. Bir eğitim öğretim yılımızın  daha sonuna gelmiş bulunuyoruz... Öğrencilerimizin edindikleri kazanımları hayatlarına yerlestirmesini diliyoruz :)

Haz

Okulumuz 2023-2024 eğitim öğretim yılı mezuniyet törenimizi  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Öz 'ün, Okul Öğretmenlerimizin ve  değerli velilerimizin katılımıyla gerçekşleştirdik. 4 yıl önce okulumuza başlayan 4-A sınıfımızın   bin bir emekle, bin bir çaba ile geçirdikleri ilkokul sürecinin sonuna geldik. Öğrencilerimizin yolları açık, hayatları  huzurlu olsun...İlerleyen okul yıllarında başarılarının daim olmasını diliyoruz...

Haz

2023-2024 eğitim öğretim yılında ilkokulumuza kaydını yaptıran öğretmenleri Seher YILDIRIM öğretmenimizin rehberliğinde  ,bin bir emek ve destekle okuma- yazmaya geçen mini mini birlerimizin okuma bayramını kutladık. Gösterilerinin sunarken yüzlerindeki heyecan ve mutluluk görülmeye değerdi. Hayatları boyunca kazandıkları okuma alışkanlıklarını severek sürdürmeleri dileğiyle proğramda emeği geçen bütün öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Haz

Okulumuz fen bilimleri öğretmeni Gamze ÇETİNEL yönetiminde okulumuz bahçesinde öğrencilerimizle birlikte astroloji ve uzay konulu etkinlikler gerçekleştirildi. Öğrencilerin uzayın bilinmezlikleri ile  dikkatleri çekilerek ilgi çekici bilim uygulamaları ile uzay ve astronomi üzerinde farkındalıklarının artırılması amaçlandı.Etkinlikte emeği geçen öğretmenlerimize ve severek katılım sağlayan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Haz

ŞEHRİMİZ İMZAMIZ projesi kapsamında okulumuz öğrencileri ike Konya gezisi düzenledik. Konya'nın turistik, kültürel , doğal güzelikteki alanlarını ziyaret ettiğimiz gezimizde öğrencilerimize yaşadığı şehrin değerlerini tanıtmayı amaçladık. Bu kapsamda Kelebekler Vadisi, Konya Stadyumu, Mevlana ,Konya Panoroma Müzesi , Seksen Günde Devri Alem,Konya Millet Bahçesi'ni okul öğrencilerimiz ile ziyaret ettik.Keyifli gezimizde emeği geçen bütün öğretmenlerimize ve katılım sağlayan öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz.

May

Öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle ŞEHRİMİZ iMZAMIZ PROJESİ geleneksel çocuk oyunları etkinliği kapsamında okul bahçemizdeydik...Ekran bağımlılığı konusunda bilgilendirme yaptığımız öğrencilerimizle hareketin bereket olduğunu göstermek için geçmişteki çocuk oyunlarımıza can verdik.Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin büyük keyif aldığı etkinlikte emeği geçen bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

May

Okulumuz ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle birlikte  mayıs ayı etkinliğimiz olan  çevre temizliğini 2. sınıf öğretmenimiz Nazlı Meryem Arıcı yönetiminde  gerçekleştirdik...Okulumuz bahçesindeki çöpleri en çok toplayan sınıfa dondurma vaadiyle başlayan etkinlikte çocuklar keyifle yarış halinde çevre temizliği gerçekleştirdi.Temiz bir çevre farkındalığı oluşturmak istediğimiz ekinlikte çocukların keyifli halleri dikkat çekti.Etkinlik sonunda etkinliğe katılım sağlayan bütün okul öğrencilerimize dondurma ikram ettik...Temiz bir çevre için el ele...

May

Okulumuz ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle birlikte 19 Mayıs Atatürk'ü Anma  Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği kapsamında gençlik yürüyüşüne katıldık...İlçe Kaymakamımız Sayın Gönül UÇAR YÜCETAĞ 'ın , Belediye Başkanımız Ali ÜZLÜK'ün . İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ömer ÖZ 'ün ,Ahırlı  okul idarecilerinin, Ahırlı öğretmenlerimizin ve sevgili öğrencilerimizin katıldığı yürüyüşte Ahırlı genelinde gençlik yürüyüşü yapıldı.Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

May

Okulumuz öğrencileri Kaymakamımız Sn. Gönül UÇAR YÜCETAĞ, Belediye Başkanımız Sn. Ali ÜZLÜK, Okul Öğretmenlerimiz ve İlçe Orman Ekipleri  ile birlikte ORMAN BENİM KAMPANYASI münasebetiyle,  orman yangınarını önlemeadı altında Gölcük Yaylamızda çevre temizliği yaptılar.

May

Geleneksel Çocuk Oyunları Turnuvasında okulumuz 4. sınıf öğrencileri Kaleli Yakantop alanında okulumuzu temsil etti. İlçe  birincimizi belirlemek amacıyla okulumuz Ahırlı Atatürk İlkokulu 4. sınıf öğrencileri Akkise Atatürk İlkokulu 4. sınıf  okul takımıyla  kaleli yakantop turnuvasında karşılaştı. Ellerinden geleni yaparak okulumuzu en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimize ve organizasyonda emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

May

Bu yıl beşinci düzenlenen Konya Geleneksel Akıl Zeka Oyunları Turnuvasına ilçemizde her oyun kategorisinde birinci seçilen öğrencilerimizle katıldık.Öğrencilerimizin  başarma, kaybetme ,heyecanını kontrol etme, farklı okullarla bir araya gelme, yeni arkadaşlıklar edinme alanında yaşantı kazandıkları bu deneyimlerinde öğretmenleri olarak yanlarındaydık.Ellerinden geleni yaparak ilçemizi temsil eden öğrencilerimize ve böyle bir organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.

Nis

Ahırlı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ömer ÖZ ve okulumuz 4. sınıf öğrencileri ile Ahırlı Aile Sanat ve Eğitim Merkezine gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizde  öğrencilerimize ASEM merkezi  kursları ile bilgilendirme yapmayı, hayatlarında hobi edinmenin ve el sanatlarımızı yaşatmamızın önemini vurguladık.Hayat boyu öğrenmenin önemi  üzerinde farkındalık oluşturmak istediğimiz öğrencilerimiz gezi süresince ASEM kurslarındaki etkinliklere katılarak keyifli anlar geçirdiler...Öğrencilerimizi güzel bir şekilde ağarlayan, bilgilendiren ASEM Müdürü ve kurs öğretmenlerine çok teşekkür ederiz...

Nis

Okulumuzda 23 Nisan coşkusu yaşandı...Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı büyük bir coşkuyla okulumuzda şenlik havasında kutladık. Öğrencilerimize sınıf snıf oyunların oynatıldığı, müziklerle coşulan sonunda bir okul pikniğiyle  tamamlanan kutlamamızı gerçekleştirdik...Törenin sonunda idaremiz tarafından öğrencilerimize küçük hediyeler dağıtıldı...Emeği geçen bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz...Çocuklarımızın coşkusunun, mutluluğunun daim olması dilekleriyle...